MAKIJAŻ PERMANENTNY

Poranek z perfekcyjnie nakreślonymi brwiami, idealną kreską na powiece i naturalnie zaznaczonym kształtem ust to marzenie większości kobiet. Czas poświęcony na codzienne wykonanie makijażu, można przeznaczyć na dłuższy sen, który dodatkowo wpływa na zachowanie młodego wyglądu. Ten scenariusz wcale nie jest trudny do zrealizowania. Idealnym rozwiązaniem jest wykonanie makijażu permanentnego, który w sposób subtelny podkreśli urodę, a także naprawi to z czym nie poradziła sobie natura. Makijaż trwały doda pewności siebie każdej kobiecie, ale musi być wykonany przez osoby obdarzone zmysłem artystycznym i poczuciem estetyki. Do zabiegów wykorzystujemy pigmenty i sprzęt marki Long Time Liner®, który jest wynikiem 20-letniej pracy specjalistów z Niemiec. Wciąż udoskonalany i niedościgniony pod względem jakości i możliwości pracy. Obecnie uważany jest za najlepszy sprzęt do makijażu permanentnego na rynku światowym. Stworzony w oparciu o pełną wiedzę na temat pigmentacji i najnowsze rozwiązania techniczne co gwarantuje szeroki wachlarz zastosowań oraz najwyższą jakość pracy i higieny zabiegu. Do zabiegów używa się jednorazowych, sterylnych igieł z chirurgicznej stali szlachetnej. Igły są pojedyncze, a nie podwójne czy potrójne, co gwarantuje wykonanie najbardziej precyzyjnego rysunku. Poza igłami pozostałe części urządzenia są sterylizowane co daje pełne bezpieczeństwo.

Wizualizacja wstępna

 

Touch of Art Permanent Beauty oferuje wszystkim Paniom bezpłatną wizualizację makijażu permanentnego. To idealna propozycja dla każdej kobiety, która planuje jego wykonanie. Dzięki rysunkowi wstępnemu może przekonać się jak będzie wyglądała po wykonaniu makijażu permanentnego i czy będzie się w nim dobrze czuła. Decyzję ułatwi dobór odpowiedniego kształtu ust oraz koloru, który zostanie na nich na stałe. Wizualizacja ukaże ile uroku doda twarzy regularna linia brwi oraz jaką głębię zyska spojrzenie dzięki kreskom górnym i dolnym oczu.

Makijaż Permanentny Brwi

 

Bardzo często naturalne brwi mogą być nierówne lub przerzedzone w wyniku nadmiernej regulacji bądź dojrzałego wieku. W takim wypadku makijaż permanentny jest idealnym rozwiązaniem. Na początku konieczne jest stworzenie perfekcyjnego kształtu brwi. Muszą one naturalnie podkreślać i tworzyć jednolity obraz w tym celu dobieramy odpowiednią metodę, którą podkreślimy wcześniej narysowane łuki. Istotnym elementem jest także dobór odpowiedniego pigmentu tak by idealnie współgrał z kolorem skóry, oczu i włosów. Prawidłowo wykonany makijaż utrzymuje się od roku do dwóch lat natomiast warto odświeżać kolor raz do roku gdy traci on swoje nasycenie. Nowoczesne, lekkie metody pigmentacji dają gwarancję, że z czasem pigment w skórze nie utleni się w sposób nienaturalny a jedynie zjaśnieje. Tutaj warto postawić na jakość dlatego w ofercie jest wiele odcieni pigmentów marki Long Time Liner® uznawanej od 20 lat za światowy numer 1 w pigmentacji.

 

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Miesiąc przed wykonaniem zabiegu makijażu permanentnego brwi nie należy ich regulować. Umożliwia to nadanie idealnego kształtu do naturalnej linii wzrostu włosków. Skórę poddawaną zabiegowi należy odpowiednio przygotować. Należy wykonać delikatny peeling, suchą skórę należy odpowiednio nawilżyć a tłustą oczyścić. Przygotowana skóra lepiej chłonie pigment, ułatwia wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku. Dzięki temu makijaż będzie trwały i dłużej zachowa intensywność.

Makijaż permanentny ust

 

Jest to wręcz idealne rozwiązanie dla kobiet, które trwale pragną podkreślić usta, wyrównać asymetrię lub nadać im zupełnie nowy odcień. Po zabiegu długi czas kształt ust będzie idealny, a kolor świeży i długotrwały. Konsultując się z klientką istotnym elementem jest dobór koloru pigmentu, następnie starannym rysunkiem podkreślenie kształtu ust, aby nadać im perfekcji przed pigmentacją. Efekt zawsze musi być lekki, bez pigmentu poza naturalnym konturem ust. Makijaż permanentny ma na celu podkreślić- nie powiększyć. Bardzo często się jednak zdarza, że po dopigmentowaniu ubytków w kolorze i kształcie ust nabierają one pełniejszego wyrazu. Bezpośrednio po zabiegu barwa ust jest dość intensywna, nawet w przypadku makijażu delikatnego. Nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu 4 – 7 dni zabarwienie zblednie do 50%. Przy korekcie efekt jest korygowany i wzmacniany. Można wtedy zmienić wcześniej użyty kolor.

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Na 3 dni przed makijażem ust i 3 dni po należy przyjmować trzy razy dziennie tabletki Heviran 400mg- lek zapobiegający opryszczce. Warto także zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia ust dzięki czemu zabieg będzie komfortowy a efekt końcowy trwały. Wypełniacz w miejscu zabiegu nie jest przeciwwskazaniem natomiast najlepiej wykonać go dopiero po zakończeniu pełnego procesu pigmentacji ust.

Makijaż permanentny oczu

 

Trwałe podkreślenie spojrzenia bez możliwości rozmazywania na basenie czy plaży. Podkreślenie rzęs tak by wydawały się grubsze dzięki naturalnie wyglądającej kresce na górnej i dolnej powiece. Makijaż permanentny oczu to idealne rozwiązanie dla osób noszących szkła kontaktowe, z problemami ze wzrokiem, dla osób nielubiących lub nieumiejących się malować.

•  Kreski górne zagęszczające linię rzęs- zabieg polegający na delikatnym zarysowaniu linii rzęs. Idealny dla kobiet, które nie malują się lub pragną by makijaż wyglądał bardzo naturalnie. Metoda ta optycznie zagęści rzęsy i sprawi, że spojrzenie będzie wyraźne.

• Kreski górne dekoracyjne- są mocniejsze i widoczne dlatego przed zabiegiem za pomocą rysunku wstępnego są indywidualnie dobierane do kształtu oka oraz oczekiwań klientki.

• Kreski dekoracyjne,cieniowane- to zdecydowane podkreślenie poprzez nadanie kreskom pudrowego wyrazu i efektu roztartego cienia po wygojeniu.

• Kreski dolne- to subtelne zagęszczenie dolnych linii rzęs poprzez podkreślenie ich nieregularnym cieniem. Tworzą spójny duet zarówno z delikatnymi kreskami górnymi w linii rzęs jak i mocnymi kreskami dekoracyjnymi dla zdecydowanych kobiet. Podkreślają i wydobywają spojrzenie.

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Przed wykonaniem makijażu na powiekach należy odpowiednio nawilżać skórę. Osoby stosujące preparaty przyspieszające porost rzęs powinny zaprzestać ich stosowania na miesiąc przed zabiegiem. Warto zrobić hennę 3 dni wcześniej, gdyż później nie można malować rzęs przez tydzień aż do całkowitego wygojenia.

 

ZALECENIA PO ZABIEGU

Miejsca poddanego zabiegowi makijażu permanentnego nie należy moczyć, narażać na zabrudzenia, dotykać, drapać, wykonywać peelingu i narażać na promieniowanie słoneczne przez miesiąc od wykonanej usługi ponieważ może to wpłynąć na zmianę koloru makijażu. Przez okres dwóch tygodni nie wolno korzystać z sauny i basenu.

 

PRZECIWWSKAZANIA

  • cukrzyca (jeśli jest ustabilizowana- można wykonać);
  • przyjmowanie leków sterydowych (trudniejsze gojenie);
  • łuszczyca (można wywołać rzut łuszczycowy);
  • czynne zmiany skórne – bakteryjne, grzybicze, wirusowe;
  • infekcje, stany podgorączkowe;
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
  • bielactwo (podrażnienie skóry może wywołać nowe ogniska);
  • ciąża;
  • choroby siatkówki i rogówki oka.